Co je refinancování hypoték

Refinancování hypotéky – proč?

Smyslem refinancování hypotéky je najít klientovi tu nejvýhodnější variantu pokračování jeho stávající hypotéky a to většinou formou změny hypoteční banky. Snahou klientů je zcela logicky najít řešení jak přirefinancování hypotéky co nejméně prodělat, resp. jak co nejvíce na splátkách ušetřit a já jim v tom aktivně pomáhám pomocí služby refinancujHYPOTÉKU. Rozdíl mezi původní a novou úrokovou sazbou může být někdy i více než jedno procento.

Dalším důvodem kromě snížení úrokové sazby může být i možnost protáhnout si splácení nové hypotéky – tím také reálně dojde ke snížení měsíční splátky.

A samozřejmě nelze zapomenout ani na skutečnost, že mnohdy s novou bankou získáte i lepší parametry své hypotéky, než jste měli v bance původní.

 

Refinancování hypotéky – kdy?

Nejvýhodnější doba pro refinancování vaší stávající hypotéky je v období, kdy u ní končí fixace úrokové sazby. Na konec doby fixace vás banka upozorní písemně a současně vám sdělí lhůtu, do kdy si musíte zvolit další fixační období. A to je také lhůta, do kdy můžete bez penále stávající banku opustit a zvolit si banku jinou.

 

Hypoteční trh v České republice se v tomto ohledu začíná přibližovat trhům okolních vyspělých zemí, kde není žádnou výjimkou, že klient změní během trvání své hypotéky třikrát či čtyřikrát hypoteční banku. Přesto nebo právě proto je nabídka bank u služby refinancování hypotéky velmi rozmanitá a často ne úplně přehledná  a proto není vůbec od věci nechat si i zde poradit odborníkem.

 

Refinancování hypotéky – jaký je postup?

BUĎ si doma prostudujte smluvní dokumentaci k vaší úvěrové smlouvě o hypotečním úvěru a z ní byste měli zjistit, kdy je ta správná doba, kdy lze refinancování vaší hypotéky provést. Pak mě stačí navštívit se svým jasným požadavkem. Pokud se tím nechcete zaobírat nebo je pro vás hledání v úvěrové smlouvě složité, stačí mi zavolat, domluvit si osobní schůzku a já vše potřebné zařídím za vás.

 

NEBO vám banka právě v těchto dnech zaslala domů dopis s informací o tom, že právě u vaší smlouvy o hypotečním úvěru dochází v nejbližších dnech či týdnech ke konci doby fixace a že je třeba si zvolit novou dobu fixace (případně si ponechat tu původní). A to je právě vhodný okamžik informovat se o tom, co pro vás mohu udělat JÁ, abyste VY ušetřili na měsíčních splátkách za vaši hypotéku. Zde ovšem doporučuji neotálet, protože banky tuto informaci sdělují svým klientům většinou tři týdny před koncem období fixace úrokové sazby a tím vám zbývá minimum času k vyřešení celé záležitosti.

 

DÁLE následuje individuální vyřízení refinancování vaší hypotéky.

 

VÝSLEDKEM bude, že u vaší hypotéky dojde ke změně hypoteční banky, ke změně smluvní dokumentace, k vyřízení všech finančních transakcí mezi bankami, ke změnám zápisu v katastru nemovitostí a především k tomu, že VY BUDETE PLATIT MÉNĚ!!! Se vším vám budu nápomocen takovou měrou, aby vás celý proces zatěžoval co nejméně a byl co možná nejrychlejší! JÁ pracuji pro vás, abyste VY ušetřili svůj čas!

 

Výhody refinancování hypotéky:

Refinancování hypotéky má řadu výhod, které ve většině případů dokáži pro klienta uplatnit (vždy ale záleží na konkrétním případu klienta). Ovšem pokaždé se ode mě podmínky refinancování dozvíte ještě předtím, než začneme celý proces realizovat.

Jedná se především o následující výhody:

Refinancováním hypotéky získáte nižší úrokovou sazbu, podle potřeby i delší dobu splatnosti a především nižší splátky.

V drtivé většině není novou bankou požadován poplatek za schválení nové hypotéky.

Většinou také není potřeba platit poplatek za nový odhad nemovitosti (v řadě případů nová banka odhad ani nevyžaduje).

Případně není nutné předložit nové potvrzení o příjmech žadatele.

HLAVNÍ výhodou této služby je, že vám dokáži zajistit nižší úrokovou sazbu, než byste pro další fixační období měli ve své stávající bance.

Samozřejmě tím netvrdím, že proces refinancování je tím pádem zcela jednoduchý, ale chci vás tím upozornit na výhody, které vám může přinést. Pokud si tedy zvolíte zkušeného hypotečního makléře, který vám refinancování  HYPOTÉKY dokáže profesionálně zařídit, tak na tom můžete jenom vydělat.